
Tapeta na pierwszym planie
Lokalizacja – Warszawa, osiedle Coopera
Metraż – 75 m2
Stan deweloperski
Aranżacja wnętrz – styl nowoczesny, minimalizm
Potrzeba inwestora:
Zaprojektowanie dla singielki nowoczesnej i minimalistycznej przestrzeni, która będzie jednocześnie funkcjonalna. Wyzwaniem dla Primater Home przy tym projekcie było utrzymanie przytulnego charakteru wnętrza, mimo przewagi szarości, pojawiania się elementów imitujących surowy beton czy też kamiennych, matowych wykończeń podłogowych. W jaki sposób udało nam się to osiągnąć? Klucz to odpowiednie zbalansowanie przestrzeni drewnianymi akcentami, idealnie zaprojektowane oświetlenie i lustrzane ściany, które odbijają światło i optycznie powiększają przestrzeń.
Projekt przedpokoju
Już po przekroczeniu progu apartamentu, wnętrze zaskakuje swoim konceptem. Na całej długości ściany aż do salonu umieściliśmy tapetę typu secret door z motywem pelikanów, w lekko przybrudzonym kolorze beżu, szarości i pudru. Lustrzane ściany holu, szczególnie od strony drzwi wejściowych, pozwoliły optycznie powiększyć przestrzeń, dzięki odbiciu światła i motywu na tapecie.
Podłoga w przedpokoju to kamienny, matowy gres w odcieniach szarości. Decydujące w tym miejscu jest podłużne sufitowe oświetlenie, o ciepłej temperaturze barwowej, które również ma swoją kontynuację w dalszej części apartamentu.



Projekt salonu
To przede wszystkim funkcjonalne połączenie kuchni z półwyspem i salonu. Część wypoczynkowa jest zaakcentowana drewnianą, dębową podłogą. Aksamitna sofa w kolorze mocnej musztardy, przełamuje monokolorystyczną koncepcję aranżacji i ociepla salon.
Ten efekt potęguje ciężka, ale łagodnie opadająca tkanina zasłonowa w kolorze jasnego grafitu. W tej części domu znajdziemy także stół dla 4 osób – w postaci grubego, drewnianego blatu osadzonego na metalowych nogach.
Projekt kuchni
Kuchnia to esencja minimalizmu i prostoty w swoim wykonaniu. Zabudowa wykonana pod wymiar maksymalnie ukrywa to, co chcemy, by było niewidoczne dla gości.
Doskonale dobrany odcień grafitowych szafek przełamuje się z drewnianymi dolnymi półkami, dzięki czemu nadal mamy wrażenie przytulnego wnętrza. Na podłodze w tej części domu również króluje gres, który swoją fakturą przypomina kuchenne blaty.



Projekt łazienki
W tym wnętrzu grafitowe wykończenie ścienne i podłogowe przełamaliśmy czarnymi frontami z lacobelu, czyli barwionego szła i drewnianą, podświetlaną wnęką.
Na przeciwległej stronie umieściliśmy 1,5-metrowe lustro z wychodzącą z niego baterią lampą pierścieniową typu led ring. Dzięki temu rozświetliliśmy i optycznie powiększyliśmy tę niewielką przestrzeń. Projekt łazienki zakładał zarówno przeszkloną kabinę prysznicową bez brodzika, jak i 170 cm wannę.
Projekt sypialni
Tutaj na uwagę zasługuje przede wszystkim ściana imitująca surowy marmur, którą przełamuje aksamitne, welurowe wezgłowie w odcieniu pudrowego różu. Drewniane wykończenie podłogowe i meble w sypialni to kontynuacja tego, co widzimy w pozostałych częściach apartamentu.
